Dječji tjedan je manifestacija posvećena djeci s ciljem promicanja dječjih prava i njihovog položaja u društvu, obitelji i lokalnoj zajednici pod motom “Ljubav djeci prije svega”. Ciljevi Dječjeg tjedna su da svi zajedno usmjerimo pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, da im u tim danima organiziramo posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu. Zmajići su ovaj tjedan razgovarali o dječjim pravima i obvezama, prijateljstvima i različitostima te su, potaknuti razgovorima, nacrtali i ispisali pozitivne poruke o tome kada se osjećaju sretnima te su izradili zajednički plakat. Odgojiteljice su tijekom proteklog tjedna posebnu pažnju usmjerile na aktivnosti vezane uz prava djeteta, na djeci primjeren način kroz igre i druženje.

Comments are disabled.