Europski tjedan mobilnosti održava se svake godine od 16. do 22. rujna s ciljem podizanja svijesti javnosti o:

  • poboljšanju kvalitete života stanovnika europskih gradova
  • potrebi primjene akcija za smanjenje zagađenja u urbanim sredinama
  • promociji prava na zdravi život
  • edukaciji građana s ciljem poboljšanja kvalitete života u gradu
  • mogućnost, ali i obavezu utjecaja građana na oblikovanje javnih prostora
  • da planskim pristupom koji uzima u obzir sve oblike prijevoza u gradskim i prigradskim područjima, značajno se može “očistiti zrak” te podići kvaliteta života u urbanim područjima gdje onečišćeni zrak, buka uzrokovana gustim prometom, ili primjerice, prometne gužve predstavljaju velik problem

Zmajići su se i ove pedagoške godine uključili u obilježavanje tjedna mobilnosti prigodnim aktivnostima. U utorak, 21. rujna šetali smo do centra grada i obilazili spomenike biciklu te slušali mnoge zanimljive činjenice i anegdote s kojima nas je upoznala Maja Ištvan Krapinec, predsjednica Old timer kluba Biciklin. Zmajići su u srijedu, 22. rujna posjetili koprivničku gimnaziju “Fran Galović”.  Nakon početnog upoznavanja s gimnazijskom knjižnicom gdje nas je dočekala mama Ines, uz pomoć učenika 3.f uslijedilo je pravo vježbanje na vanjskom igralištu. Kako bi upotpunili priču, učenici, sudionici međunarodnog projekta CEMLO, vrtićancima su prezentirali osnove orijentacije u prirodi pomoću kompasa. Vrhunac edukacije je bila igra “Potraga za blagom” u kojoj su djeca uz pomoć mape prilagođene njihovom uzrastu pronalazila bombone odnosno skriveno blago.

Comments are disabled.