Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).

U program obilježavanja uključene su knjižnice, odgojno-obrazovne ustanove i drugi, a programe vezane uz knjigu i čitanje (za sve generacije) ostvaruju sami ili kroz zajedničku suradnju.

Zmajiće su u petak, 21. travnja posjetile učenice trećeg razreda osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski s učiteljicom Đurđicom Poštom. Učenice su izvele kratki igrokaz “Čuvajmo Zemlju” te su s djecom razgovarale o ekološkoj osviještenosti povodom Dana planeta Zemlje.

Comments are disabled.