Povodom obilježavanja Dana planete Zemlje, Zmajići su u četvrtak, 27.4.2023. u organizaciji tate Daria Šumige posjetili Hartmann.

Na zelenoj površini u krugu Hartmanna, Zmajići su uz pomoć djelatnika Komunalca i Hartmanna zasijali cvjetnu livadu u obliku loga Hartmanna. U sklopu cvjetne livade, uz podršku svjetske organizacije za zaštitu prirode WWF Adria, Komunalac je posadio i voćku šljive na mjestu budućeg voćnjaka po principu permakulture s ciljem samoodrživog razvoja voćkaka.

Cijela površina oko voćke se malčirala, tj. prekrila kartonom protiv rasta korova i za zadržavanje prijeko potrebne vlage. Koristio se otpadni reciklirani karton Hartmanna koji nije bojan te je jako dobra zamjena za slamu ili sjeno koje se inače koriste u permakulturi za prekrivanje površina.

Djecu su tijekom sadnje posjetili Mirko Reciklirko i Mirka Kompostirka, a nakon uspješno obavljenog posla Zmajići su se počastili sendvičima, voćem i kolačima koje je pripremio “Smutek”.

Comments are disabled.