Zmajići su u utorak, 9. svibnja posjetili “Seoski turizam Zlatni klas Otrovanec”. Pri dolasku ih je dočekao gospodin Bernard koji je Zmajiće proveo kroz imanje i ispričao nekoliko zanimljivih povijesnih legendi. Nakon poučnih priča, djeca su se počastila domaćim lepinjama od koprive i sokovima. Djeca su u staroj kovačnici majstora Roka imala prilike vidjeti prikaz kovanja te naučiti nešto novo: kovač im je pokazao kako se nekada kovalo željezo, izradio je malu potkovu za konjića te je ispričao kako se nekad živjelo i kako su se izrađivali predmeti od željeza. Nakon ukusnog ručka djeca su prošetala do „Hlapićeve  kućice“ i jezerca na kraju imanja. Putem su mogla razgledati prekrasnu prirodu i vidjeti konje. Uslijedila je igra na velikom dvorištu i šetnja po imanju. Nakon slobodne igre, Zmajići su se počastili grickalicama te su umorni i puni doživljaja krenuli natrag u vrtić. Kako je protekao naš izlet možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.