Zmajići su se proteklih dana bavili proučavanjem različitih kukaca i livadnih životinja. Uz mnoštvo dječjih enciklopedija i slikovnica o kukcima pobliže su upoznali kukce te su krenuli i u lov na livadne životinje koje se nalaze na našem dvorištu. Kroz ponuđene poticaje didaktike, senzorne i likovne materijala razvijali smo operativno mišljenje i pozitivan stav prema prirodnoj okolini. Igrom na livadi poticali smo motorički razvoj i produbili istraživačko-spoznajni razvoj. Djeca su povećalima gledala i tražila kukce, imenovala  ih i naučila gdje kukci žive i čime se hrane.  Najzanimljiviji su bili kukci u staklu i prigodne kartice. Uz istraživanje, djeca su također proučavala i crtala paukovu mrežu i leptire, a kako su izgledali dani u Zmajićima možete vidjeti u foto galeriji.

Comments are disabled.