Zmajići su u utorak, 20. rujna sudjelovali u aktivnostima povodom Europskog tjedna mobilnosti čiji je cilj bio edukacija o uključenosti i jednakosti te o načinima pružanja pomoći i sigurnom ponašanju u prometu.

U Ulici Đure Estera održana je edukacija o sigurnom sudjelovanju biciklista i pješaka u prometu te registracija bicikala. Aktivnost su proveli službenici PU koprivničko-križevačke te PP Koprivnica. Zmajići su se u razgovoru s policijskim službenicima podsjetili pravila ponašanja u prometu i razgovarali su s njima o sigurnoj vožnji. 

Djelatnici i volonteri Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica nizom aktivnosti su obilježili Svjetski dan prve pomoći te su Zmajićima prezentirali prvu pomoć na prigodnoj lutki. Volonteri HGSS-a prezentirali su svoju djelatnost i opremu koju koriste za rad, a djeca su imala prilike isprobati opremu i sudjelovati u “akciji spašavanja”.

 

Comments are disabled.