Blagdani su dio iskustva i odrastanja svakog čovjeka kao dio kulture i baštine naroda kojemu djeca i odrasli pripadaju. Blagdane i slavlja čine rituali, aktivnosti, razgovori i stvaralaštvo. Svaki blagdan ima svoj smisao i poruku. Obogaćivanje tim porukama svakodnevnoga djetetova iskustva u vrtićkim skupinama i u obitelji, pridonijet će kvalitetnom odrastanju djeteta. Kroz atmosferu i zbivanja u svojoj okolini dijete stječe dragocjena iskustva emocionalne povezanosti i zajedništva, ojačava osjećaje sigurnosti i pripadanja. Blagdani će imati pravi značaj u dječjim životima ako im pomognemo da budu aktivno uključeni u sva događanja pri čemu je važno da djeca koja su uložila svoj trud osjete radost davanja i darivanja. Ovih dana u Zmajićima prevladava prava blagdanska atmosfera u iščekivanju Svetog Nikole: izrađuju se ukrasi, pjevaju prigodne pjesmice, čitaju priče, a kako izgledaju njihovi veseli dani možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.