Zmajići su se početkom nove pedagoške godine preselili u novi prostor vrtića koji je prilagođen dobi i potrebama djece. Centri aktivnosti osmišljeni su tako da potiču dječju autonomiju, odnosno sposobnost djeteta da se uključi ili samostalno inicira aktivnost i da se u njoj zadrži bez stalnog prisustva odgojitelja. Prostor potiče međusobnu suradnju i kvalitetnu interakciju u malim skupinama i omogućava slobodno kretanje djece i izmjenu aktivnosti. Organiziranje prostorno-materijalnog okruženja vrtića uključuje osiguranje bogatstva i promišljenosti izbora materijala koji djecu potiču na otkrivanje i rješavanje problema, te omogućuju postavljanje hipoteza, istraživanje, eksperimentiranje i konstruiranje znanja i razumijevanja. Zmajići su se odlično prilagodili novim sobama, istraživali su i proučavali nove igračke i materijale, a kako su izgledali njihovi prvi dani u vrtiću možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.