Boravak na otvorenom prostoru i svježem zraku ima pozitivan utjecaj na cjelokupni psihofizički razvoj. Igrajući se na otvorenom djeca pokazuju svoju prirodnu radost i radoznalost, razvijaju se vještine na svim razvojnim područjima i zadovoljava potreba za kretanjem. Šetnja je jedna od aktivnosti u dječjem vrtiću u kojoj djeca dolaze u interakciju s neposrednom prirodnom i društvenom okolinom. Provodeći vrijeme u šetnji i pokretu djeca poboljšavaju izdržljivost i motoriku, upoznaju se s prirodnim pojavama, biljkama, životinjama u prirodnim uvjetima te s djelatnostima s kojima se ljudi bave. Djeca koja borave na svježem zraku, u prirodi, samostalnija su, bolje spavaju, lakše se koncentriraju, jačaju društvene vještine, fizički su spretnija, a razvijaju i veće razumijevanje za prirodu i okoliš. Zmajići su protekli tjedan svakodnevno odlazili u duge šetnje okolicom vrtića, pomatrali su zanimljive zgrade i objekte, pričali s majstorima koje su usput susreli, a u šetnji ih je sa svog radnog mjesta uočila i Zrinova mama koja ih je došla pozdraviti. Najviše uzbuđenja izazvao je odlazak na obližnji poljski put i u šumu gdje su brali cvijeće, igrali se s grančicama i kamenjem te istraživali poticajnu okolinu.

Comments are disabled.