Zbog velike ljubavi i interesu prema glazbi, Zmajići su cijeli protekli tjedan proveli baveći se raznim aktivnostima vezanim uz čaroban svijet glazbe. Glazbene aktivnosti utječu na razvoj kognitivnih sposobnosti kao što su inteligencija, kreativne sposobnosti, jezične sposobnosti, sposobnosti čitanja, socijalne kompetencije i slično. Glazba može uvježbavati mozak za kompleksnije razmišljanje koje podrazumijeva rješavanje problema, analizu, sintezu, uspoređivanje i dokazivanje. Nije samo izvor glazbenog razvoja, već je i sredstvo stvaralačkog izražavanja djeteta, njegovog socijalnog, emocionalnog i psihomotornog razvoja. Zmajići su upoznavali glazbene instrumente, istraživali zvukove te slikali uz opuštajuću glazbu. Zmajiće je posjetila i Viktorova mama Jelena, profesorica klavira koja se družila s njima, upoznala ih s klavijaturama, glazbenim igrama s pjevanjem u krugu te poznatim dječjim pjesmicama u kojima su uživala sva djeca, a najviše uzbuđenja izazvalo je sviranje na klavijaturama koje su svi mogli isprobati.

Comments are disabled.