Ovaj tjedan odlučili smo se za temu „More, more“. Kod djece smo željeli poticati razvoj operativnog mišljenja kroz didaktički igru „Pecanje ribica“ gdje su djeca sortirala ribice prema boji. Igra je bila interesantna i starijoj i mlađoj djeci. Razvoj sposobnosti doživljavanja i razumijevanja literarnih i scenskih djela poticali smo kroz dramatizaciju „Najljepše more“ i „Gdje je biser“, priče „Veliki val i Mali val“, „Podvodna priča“ te stihove „Morska pjesma“. Upoznali smo se s novom pjesmicom „Ribice“, brojalicom „En den dore“ te smo pogledali edukativni video „Život ispod površine“. Razvoj fine motorike šake poticali smo kroz likovne aktivnosti izrade riba i hobotnica od plastelina, bojanje temperom papirnatih čaša te rezanje ukrasnih trakica od kojih smo izradili svatko svoju  hobotnicu, ali i jednu veliku hobotnicu od balona na koju su djeca izradila lance od kolaž papira za krakove. Svakodnevno smo uživali u igri s prijateljima, taktilnoj kadi s pijeskom i školjkicama te provodili vrijeme na našem igralištu.

Comments are disabled.