Povrće je vrlo važna namirnica za pravilan psihofizički rast i razvoj djece no često nije omiljena hrana djeci. Zbog toga u vrtiću kroz razne aktivnosti potičemo usvajanje navike konzumiranja povrća već od najranije dobi. U našem eko povrtnjaku djeca uz pomoć odgojitelja uzgajaju razno povrće. Budući da je sada vrijeme dozrijevanja sezonskog povrća, Zvjezdice, Cvjetići i Leptirići ubrali su rajčicu i papriku te pripremili salatu od svježeg povrća. Vrijedne ruke rezale su povrće na male komade i na taj način smo poticali razvoj fine motorike šake. Naučili su i što im je potrebno da bi začinili salatu. Od sastojaka su koristili ocat, ulje i sol. Gotovu salatu djeca su pojela za ručak te su bila jako ponosna jer su pomogla teti kuharici i pridonijela pripremi ručka, a kako su se provela možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.