Prošli tjedan djeca iz skupine Zvjezdice odlučila su u sklopu projekta „Tradicija našeg kraja“ bolje se upoznati s čipkom. Nastavili smo raditi i tkanje tepiha koje smo već prije započeli. Kod djece se poticao razvoj vještina svladavanja različitih tehnika oblikovanja, razvoj fine motorike šake te međusobna suradnja gdje su se djeca dogovorila i jedni drugima pomagali posebno kod tanja tepiha. Razgovarali smo o čipki te smo zaključili da je pojam čipke djeci apstraktan i nisu znali što je to. Gledali smo videozapis „Paška čipka“ o izradi čipke. Djeca su imala prilike vidjeti predmete od čipke. Crtali smo čipku olovkom, otiskivali čipku u glini te je ukrašavali, bojali bijelom temperom. Djeca su radila rupice pomoću drvenih štapića. Bojali smo male čipkaste papirnate predloške za tortu flomasterima i temperom te su djeca od njih izradila šarenu livadu tj. cvjetove. Razgledali smo i različite ručne radove.  Kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.