Zvjezdice su protekli tjedan posvetile hrani: voću i povrću. Kroz različite didaktičke igre sortiranja voća i povrća te spajanja voća i povrća s presjekom poticali smo razvoj operativnog mišljenja. Slušali smo pjesmice „Treba jesti mrkvice“ i „Zdravo puno više“ te priču „Pčelica Jelica i medo Edo“. Djeca su tuševima u boji slikala presjek naranče, kivija. Najveći interes kod sve djece bio je za izradu voćne salate. Kod djece smo poticali razvoj fine motorike šake jer su djeca sama pomoću nožića rezala bananu, kivi, crvenu naranču i jabuke za voću salatu.  U salatu smo dodali žlicu meda i sve dobro promiješali. Djeca su posluživala jedna druge. Poticali smo razvoj percepcije okusa, stjecanje iskustva kušanjem kroz različite okuse voća koji su se nalazili u voćnoj salati. Kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.