Ovaj tjedan djeca iz skupine Zvjezdice su se bavila temom „Morske životinje“. Razvojne zadaće koje smo željeli poticati su stjecanje iskustva o predmetnoj, prirodnoj i društvenoj sredini kroz imenovanje morskih životinja, razgovor o morskim životinjama, dječju enciklopediju „Morske životinje“ te razvoj sposobnosti doživljavanja i razumijevanja literarnih i scenskih djela kroz dramatizaciju „Gdje je biser“ i animirani film „Sammy 2 – morska avantura. Upoznali smo se s tekstom pjesmice „Ribice“.  Djeca su igrala memori na temu morskih životinja, didaktičku igru pecanje ribica te su ispunjavala različite grafomotoričke vježbe vezane uz morske životinje. Razvoj vještina svladavanja različitih tehnika oblikovanja poticali smo kroz izradu slika od soli. Djeca su prvi put se susrela s time i to im se jako svidjelo. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.