Djeca iz skupine Zvjezdice su se ovaj tjedan bavila temom „Slova“. Kod djece smo željeli poticati razvoj operativnog mišljenja kroz različite igre gdje su djeca morala prepoznati prvi i zadnji glas u riječi, sjetiti se nekih riječi koje počinju na to slovo. Djeca su ispisivala svoja imena lijepeći komadiće kolaž papira na svoje ime te su taj papir bojala tušem u boji. Pomoću plakata prijetili smo se svih slova naše abecede te smo naučili da abeceda ima 30 slova te kojim slovom počinje i kojim slovom završava. Većina djece pokazala je veliki interes za slova i svi znaju napisati svoje ime. Igrali smo se igru „Slovo na slovo“, igru s pravilima „Vesela gusjenica“ i didaktičku igru „Povezivanje slike i riječi“. Djeca su sama ispisivala svoja imena te kraće riječi pomoću magnetnih slova na ploču ili s flomasterima na papir.

Comments are disabled.