Djeca iz skupine Zvjezdice cijeli tjedan su se marljivo pripremala za dolazak najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa. Kroz različite likovne aktivnosti djecu smo poticali na razvoj likovne imaginacije i kreativne apsorpcije (sposobnost zamišljanja, iskazivanja slikovnog dojma, osjetilnog i emotivnog, oslikavanju na plohi i u prostoru). Djeca su crtala po  jajima izrezanim iz kartona kojima smo ukrasili prostor našeg vrtića, crtala su pisanice flomasterima- iscrtavala konture crnim flomasterom te bojali ostalim bojama, oslikavala  temperama velika jaja, bojala temperama jaja od stiropora i crtala po njima te bojala zečeve izrađene od pedagoški neoblikovanog materijala i crtala uskrsnog zeca flomasterima.  Igrali smo Uskrsni memori te matematičku igru „Koliko treba jaja“ s brojevima do 10. Pjevali smo pjesmicu „U šumici zeko“, brojalicu „Zeko“, priču „Priča o uskrsnom zecu“. Djecu smo poticali na razvoj govornih vještina prepričavanja priče uz aplikacije da bi djeca lakše usvojila tekst priče te smisleno i jasno verbalno pričanjem.  Kako je to sve izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.