Dio djece iz skupine Zvjezdice sudjelovao je na likovnom natječaju koji organizira Hrvatska vatrogasna zajednica pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Cilj je da se popularizira vatrogastvo među mladima i podići svijest o zaštiti od požara. Tema natječaja je vatrogasna djelatnost i s njome povezana hrabrost i požrtvovnost vatrogasaca, mladi u vatrogastvu i podizanje svijesti u zaštiti od požara. Na natječaj smo poslali pet dječjih likovnih radova s temama „Gašenje požara kuće“, „Gašenje požara šume“, „Gašenje požara kuće i spašavanje životinja“, „Prijevoz izbjeglica“ s obzirom na aktualno stanje koje se događa u svijetu u Ukrajini i u koje su se također uključili i vatrogasci  i jedan likovni rad koji u svom crtežu obuhvaća četiri tematike, a to su „Spašavanje ljudi iz ruševina“, „Pomoć izbjeglicama“, „Gašenje požara kuće i spašavanje životinja“ i „Pomoć ljudima kod poplava“. I ostala djeca su se rado uključila u crtanje i njihove radove ćemo izložiti u našem vrtiću.

 

Comments are disabled.