S lijepim vremenom i pojavom prvih sunčevih zraka priroda se počela buditi. Prvi su nam se pojavili vjesnici proljeća pa su se Zvjezdice prošli tjedan malo bolje odlučile upoznati s njima. Poticali smo razvoj vizualne percepcije, stjecanje iskustva i spoznaja o prirodnoj sredini, razvoj glazbenoga pamćenja, razvoj fine motorike i razvoj osjetljivosti za oblikovanje na plohi. U vrtić smo donijeli vjesnike proljeća u teglicama pa su djeca proučavala njihov oblik, boju te se brinula o njima zalijevajući ih. Slagala su slagalicu „Proljeće“ te konstruirala cvijet. Pjevali smo pjesmicu „Visibaba mala“, ali da bi bilo zanimljivije osim pjevanja smo i svirali na glazbenim instrumentima i poticali održavanje ritma te poticali dječje kompetencije i suradništvo. Djeca su se sama međusobno dogovarala i izmjenjivala tko će svirati na kojem instrumentu. Slušali smo priču „Proljetna radost“, stihove „Cvjetni pozdravi“ te smo iz kolaž papira izrezali i izradili visibabe, jaglace i ljubičice. Likovne radove smo izložili u hodniku vrtića. Modelirali smo cvjetove od plastelina u boji. Djeca su prvo slušala dramatizaciju „Proljetno buđenje“, a poslije su oni sami glumili  svojim prijateljima. Prošetali smo okolicom vrtića te u obližnjim vrtovima pogledali vjesnike proljeća koje imaju naši susjedi. Odlučili smo prošetati i do šume da vidimo ima li tamo vjesnika proljeća. U šumi smo pronašli cica mace i ljubičice. Svatko si je ubrao par ljubičica. Kako je to sve izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.