Zima je sa sobom donijela mnoštvo veselja i znatiželje u našu skupinu. Promatrajući prirodu i promjene koje u njoj nastaju padanjem snijega i hladnoće koja njime dolazi započeli smo s istraživanjem navika životinja zimi, ponajviše šumskih životinja i ptica. Otkrili smo kako možemo pratiti njihovo kretanje prateći njihove tragove koji ostaju u snijegu, stoga smo se uputili u prirodu u nadi da ćemo ih otkriti. Fotografije životinja kojima smo ukrasili našu sobu bila su nam inspiracija za modeliranje životinja i njihovih staništa glinom. Novi likovni materijal pobudio je velik interes kod djece koja su  na vrlo kreativne način modelirala svoje zamisli. Učili smo na koje sve načine možemo pomoći životinjama koje ne spavaju zimski san da prezime zimu, i da veliku ulogu u tome imaju lovci koji brinu za životinje. Odlučili smo i mi sudjelovati u tome, stoga smo izrađivali hranilice za ptice od rižinog keksa, kikiriki maslaca, pekmeza i različitih vrsta sjemenki i orašastih plodova. Uz izradu neki su se i sami posladili pekmezom, a sama aktivnost je prošla u vrlo razigranom tonu. Izrađene hranilice smo postavili na ogradu našeg vrtića, a kako je sve izgledalo pogledajte u galeriji koja slijedi.

Comments are disabled.