Djeca iz skupine Zvjezdice su se proteklog tjedna bavila temom „Kukci“. Uz mnoštvo dječjih enciklopedija i slikovnica o kukcima pobliže su upoznala kukce te su krenula u lov na kukce koji se nalaze na našem dvorištu. Najinteresantniji su bili kukci u staklu i informativne fotografije uz kartice kukaca. U kutiću građenja dječaci su izgradili hotel za kukce od kockica. Slušali smo pjesmicu o leptiru i stihove, priču „Pčelica Elica i medo Edo“ te brojalice „Bubice“ i „Bumbari i pčele“. Djeca su flomasterima ukrašavala leptira te su nastali šareni leptiri kojima su ukrasila prostor našeg vrtića. Kod djece smo poticali razvoj operativnog mišljenja, stjecanje iskustva i spoznaja o prirodnoj sredini te razvoj osjetljivosti za kombinacije kod likovne aktivnosti gdje su djeca izmjenjivala elemente: boja, linija i oblika.

Comments are disabled.