22. ožujka se obilježava Svjetski dan voda pa su Zvjezdice ovaj cijeli tjedan posvetile vodi, vrstama voda, zašto nam je voda sve važna, tko živi u vodi, na koji način mi možemo štedjeti vodu. Kod djece smo željeli poticati stjecanje iskustva o uzročno-posljedičnim vezama, stjecanje iskustva, odnosa i veza među pojavama i razvoj vještina svladavanja različitih tehnika oblikovanja; slikanje na mokrom papiru. Gledali smo videozapise o vodi, slušali stihove „Voda“, listali enciklopedije.

Djeci su posebno bile zanimljive istraživačke aktivnosti u kojima su sudjelovali i saznali što je to topivo, a što netopivo te što pluta, a što tone. Svoja zapažanja su zabilježili na plakat. U likovnoj aktivnosti djeca su prvi put koristila tehniku mokro na mokro: pomoću spužvice su namočila papir, a zatim su tušem u boji bojala papir. Na papiru su flomasterima nacrtala životinje koje žive u vodi, izrezalai h i zalijepila na papir koji su obojala tušem. Kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

 

 

Comments are disabled.