Došašće ili advent je vrijeme pripreme za blagdan Božića. U došašću, izrađuje se i stavlja na stol adventski vijenac s četiri svijeće. Svijeće simboliziraju četiri nedjelje u došašću. Tako su i marljive ruke naših Zvjezdica izradile svoj adventski vijenac. Na slamnati kolut stavili smo grančice nordijske jele koje smo učvrstili sa cvjećarskom žicom te ukrasili srebrnim malim kuglicama i crvenim mašnama i stavili četiri crvene svijeće. Slušali smo „Priču o četiri svijeće“ te naučili da svaka svijeća ima svoje ime. Prva je mir, druga vjera, treća ljubav i četvrta nada. 29. studenog smo upalili i prvu adventsku svijeću u našem vrtiću. Prostor u kojem boravimo ukrasili smo ukrasima i stvorili i u vrtiću pravi blagdanski ugođaj. Svakodnevno slušamo božićne pjesme i pripremamo se za dolazak Svetog Nikole. Djeca su slušala pjesmicu „Sveti Niko svijetom šeta“, priču o Nikoli, gledali su animirani film o Nikoli te su crtali Svetog Nikolu i krampusa, čizmicu s poklonima koje bi željeli dobiti od Svetog Nikole i pisali ili crtali pisma za Svetog Nikolu koja su nosila kući. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

 

Comments are disabled.