U četvrtak 27. svibnja djeca iz skupine Zvjezdice posjetile su grad Đurđevac. Svi smo bili jako uzbuđeni i s nestrpljenjem smo čekali dolazak autobusa i da krenemo na naš izlet. Djeca su posjetila Interpretacijski centar Picokijade i izložbu slika. U Hrvatskoj Sahari  smo vidjeli deve, paunove, magarca, ponije, guske, kokoši, pijetla, ovce, koze, vijetnamske svinje. Hranili  smo životinje te saznali  njihova imena. Ispred utvrde Stari grad  prikazani je dio Legende o picokima. U Restoranu i pivnici Stari grad obavili smo ručak, a djeca su se iznenadila i posjetu odgojiteljice Valentine koja ih je počastili sa sladoledom. Uživali su u vožnji na quadu i različitim renesansnim igrama. Animatorice su pripremile različite igre: pecanje ribica, gađanje krpenjačom – rušenje limenki, bacanje obruča, pucanje iz drvenog topa, sviranje na pijetliću, povlačenje medvjedića po užetu, pucanje s lukom i strijelom, renesansni golf te različite natjecateljski igre: potraga za blagom, skakanje u vreći, nošenje drvenih jaja u kuhači. Prošetali smo šetnjicom do Borika gdje su se djeca malo odmorila i počastila s grickalicama. Puni dojmova vratili smo se s našeg izleta te smo ponijeli puno prekrasnih uspomena.

Comments are disabled.