Dan izumitelja svake se godine obilježava 9. studenog te smo i mi odlučili obilježiti ovaj dan u našoj skupini. Zvjezdice su kroz razgovor upoznale što znači riječ izumitelj i koji su poznati izumitelji u svijetu. Pogledali smo animirani crtić „Profesor Baltazar“, a zatim su djeca došla na ideju da bi i mi mogli nešto napraviti. Freya je predložila da izradimo robota i napravila je skicu kako bi taj robot trebao izgledati. Robota smo izradili od različitih pedagoško neoblikovanih materijala. Djeca su bila ponosna na robota kojeg su izradila. Slušali smo priču „Vjetrovita priča“, a nakon priče svatko je nacrtao svoj izum. Djeca su se prepustila mašti i kreativnosti i to su iskazala kroz svoje likovne radove. Tako su nastali stroj za Lol, stroj za srčeka, stroj za autiće, stroj za vodu, stroj za šarene balončiće koji se jedu, stroj za leteće jednoroge, stroj za duge, zavrzlamator, stroj za zvijezde, stroj za leptiriće i stroj za tračnice. Kako je izgledao Dan izumitelja u našoj skupini možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.