Djeca iz skupine Zvjezdice su se prošli tjedan bavila temom „Dani jabuka“. Kod djece smo poticali razvoj fine motorike šake kroz rezanje plastičnim nožićima te šivanje pomoću štapića s vunom. Najviše od svega djeci se svidjela izrada kompota od jabuka u čijoj su izradi oni sami sudjelovali. Djeca su marljivo rezala jabuke na sitne komadiće, a zatim vagala potrebne sastojke pomoću vage. Naučila su i što nam je sve potrebno za izradu finog kompota osim jabuka. Stavili smo šećer, vanili šećer, cimet u kori i vodu. Kompot se stavio 20 minuta kuhati i kada se ohladio nakon ručka smo ga i degustirali. Djeca su bila jako ponosna na sebe što su ona sama napravila taj kompot. Za užinu smo većinom jeli jabuke koje svi jako volimo. Naučili smo stihove „Jabučice crvena“ i poslušali dvije dramatizacije „Sretna jabuka“ i „Jabuka i crv“. Djeca jako vole dramatizacije pa su i oni sami poželjeli izvesti dramatizaciju za svoje prijatelje. Neki su izmislili dio teksta i naj taj način se potiče razvoj njihove mašte. Didaktička igra šivanja jabuka i nije baš svima bila tako jednostavna jer je kroz rupice trebalo provući vunu. Kako je to izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.