Zvjezdice obilježile Dan jabuka

Djeca iz skupine Zvjezdice su se prošli tjedan bavila temom „Dani jabuka“. Kod djece smo poticali razvoj fine motorike šake kroz rezanje plastičnim nožićima te šivanje pomoću štapića s vunom. Najviše od svega djeci se svidjela izrada kompota od jabuka u čijoj su izradi oni sami sudjelovali. Djeca su marljivo rezala jabuke na sitne komadiće, a zatim vagala potrebne sastojke pomoću vage. Naučila su i što nam je sve potrebno za izradu finog kompota osim jabuka. Stavili smo šećer, vanili šećer, cimet u kori i vodu. Kompot se stavio 20 minuta kuhati i kada se ohladio nakon ručka smo ga i degustirali. Djeca su bila jako ponosna na sebe što su ona sama napravila taj kompot. Za užinu smo većinom jeli jabuke koje svi jako volimo. Naučili smo stihove „Jabučice crvena“ i poslušali dvije dramatizacije „Sretna jabuka“ i „Jabuka i crv“. Djeca jako vole dramatizacije pa su i oni sami poželjeli izvesti dramatizaciju za svoje prijatelje. Neki su izmislili dio teksta i naj taj način se potiče razvoj njihove mašte. Didaktička igra šivanja jabuka i nije baš svima bila tako jednostavna jer je kroz rupice trebalo provući vunu. Kako je to izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.