U petak i ponedjeljak djecu iz skupine Zvjezdice posjetila je naša viša medicinska sestra Marija Križić koja je kroz druženje i radionicu upoznala djecu s važnosti pranja zubi. Djeca su naučila kako trebaju pravilno prati zube kroz videozapise stomatologinje Šelimber.  Kod pranja zubi uveli smo sada pranje zubi uz pjesmicu „Pjesma za pranje zubi“ jer smo naučili da zubiće trebamo prati 3 minute. Djeca su s četkicom kružnim pokretima prala zube da bi skinula karijes sa zuba te su izrađivala zube od gline, a zatim su igrala simboličku igru stomatologa u kojoj su skidala karijes s pokvarenog zuba pomoću seta za manikuru.

 U ponedjeljak, 21. ožujka smo obilježili Svjetski dan Down sindroma te smo zamolili djecu da u vrtić dođu obučena  u različitim čarapama. Kroz razgovor smo saznali da se svi mi razlikujemo i da djeca s Down sindrom imaju jedan kromosom viška, ali su vrlo veseli, dragi i sretni. Marija im je prepričala priču o djevojčici Marti koja ima Down sindrom te su djeca shvatila da ta djeca mogu sve što i oni samo im je ponekad potrebno malo više da bi nešto naučila i usvojila. Naučili smo kako se trebamo ponašati kad sretnemo takvu osobu i da možemo i mi  biti njezini prijatelji. Kako je to izgledalo možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.