Djeca iz skupine Zvjezdice prošli tjedan odlučila su malo više istražiti planet Zemlju s obzirom da se 22. travnja obilježava Dan planeta Zemlje. Kod djece smo željeli poticati stjecanje iskustva i spoznaja o predmetnoj, društvenoj i prirodnoj sredini, razvoj pozitivnih stavova prema predmetnoj, društvenoj i prirodnoj okolini te jačanje ekološke svijesti, stjecanje iskustva o uzročno – posljedičnim vezama, pozitivna i negativna djelovanja čovjeka na prirodu i okoliš te posljedice tog djelovanja. Tako su djeca slušala različite pjesmice o ekologiji, stihove „Jedna pčela mala“, „Dan planeta Zemlje – eko kodeks“, audio – priču: „Pismo iz Zelengrada“, priče: „Popo i vrt dobrote“, „Popo i šumska priča“, edukativni priručnik „Mirko reciklirko ponavlja sve o otpadu“. Zajedno smo sakupili različite vrste otpada te smo se prošetali do Zelenih otoka kod Gimnazije gdje su djeca imenovali vrstu otpada i stavili je u odgovarajući spremnik. U šetnji smo susreli stroj za čišćenje ulice te smo razgledali na koji način taj stroj radi. Porazgovarali smo i s djelatnicima gradske čistoće koji su došli u naš vrtić sakupiti otpad koji smo napravili. Djeca su flomasterima crtala planetu Zemlju te je modelirali od plastelina. Cijeli protekli tjedan bili smo jako vrijedni i puno toga smo naučili.  A kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.