U srijedu, 30. rujna je djecu iz skupine Zvjezdice posjetila policajka Aleksandra koja je u naš vrtić stigla s policijskim autom i svojom kolegicom Pavlicom. Djeca su bila jako uzbuđena i s nestrpljenjem su čekala dolazak policije. U vrtiću smo pričali čime se bave sve policajci i zašto je važno poštovati prometna pravila i prometne znakove te što se može dogoditi ako se ne poštuju pravila. Pročitali smo slikovnicu „Što sve Ana zna o prometu“, pogledali edukativnu predstavu „Crvenkapica u prometu“, bojali smo predložak policijskog auta i svatko je nacrtao crtež koji smo poklonili policajki povodom njihovog dana. Djeca se rado uključuju u razgovor s policajkom i pričaju kako se njihovi roditelji ponašaju u prometu. Iako su mali naučili su puno o prometu i zašto je važno poštovati prometna pravila. Zajedno s policajkom Aleksandrom prošetali smo okolicom vrtića te uočili sve prometne znakove i naučili što koji znak znači te ponovili kako se prelazi zebra iako su to već djeca znala od prije. Ovim putem zahvaljujemo policajki Aleksandri na posjeti našoj skupini, a kako je to sve izgledalo možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.