Djeca iz skupine Zvjezdice su u utorak 17. studenog obilježila Dan sjećanja na žrtve Vukovara te su se gledajući fotografije i dokumentarni zapis upoznala s povijesti grada Vukovara i naše domovine Hrvatske. Vukovarski vodotoranj je građevina u Vukovaru, simbol stradanja i otpora grada tijekom Domovinskog rata. Njihove vrijedne ručice su napravile vukovarski vodotoranj. Djeca su razvijala finu motoriku šake režući škaricama male cigle iz kartona koje su lijepila na vodotoranj, a poslije su taj vodotoranj obojala s temperama. Na vrh vodotornja stavila su hrvatsku zastavu koju je nacrtala naša prijateljica Anja. Djeca pokazuju veliku zainteresiranost za povijest Hrvatske te empatiju i suosjećanje. Poslušali smo i himnu „Lijepa naša“ te pjesmu „Zemljo moja“ gdje su se upoznali sa svim ljepotama naše Hrvatske.

Comments are disabled.