Djeca iz skupine Zvjezdice naučila su kako se radi slano tijesto te su ga sama zamijesila i krenula je njihova igra malih pekara. Izrađivala su različite pekarske proizvode od slanog tijesta, igrala se sa žitaricama, punila su staklenke s različitim vrstama žitarica pomoću lijevka. Uživala su u taktilnoj igri pisanja po brašnu, slušala stihove „Kruh“  te priču „Djedova pogača“. Prisjetili smo se pjesmice „Pekar“.  Crtala su flomasterima košaru s pekarskim proizvodima i imenovala različite vrste pekarskih proizvoda koji su se našli u našoj košarici. U ponedjeljak su djeca obučena u narodne nošnje dočekivala roditelje sa starim tradicijskim običajem kruha i soli. Ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima koji su se uključili u obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove jeseni te nam u vrtić donijeli različite pekarske proizvode koje su izradili, a djeca su se s njima zasladila.

 

[/priv

ate]

Comments are disabled.