Ove pedagoške godine Zvjezdice su obilježile Međunarodni dan starijih osoba na malo drugačiji način nego što je to bilo prošle godine. Umjesto druženja s bakama i djedovima djeca su razgovarala o svojim bakama i djedovima: kako se zovu, što vole raditi s njima, kako oni izgledaju, a zatim su se primila flomastera i kistova te su vodenim bojama oslikala djeda ili baku kojem su prije nacrtali obris crnim flomasterom. Kroz tu likovnu aktivnost kod djece smo željeli poticati razvoj osjetljivosti za kombinacije: izmjena materijala, boja, oblika. Sami su odabrali koga će crtati. Zanimljivo je da dvoje djece iz skupine nije znalo ime svoje bake te je izjavilo da se baka zove samo baka. Slušali smo pjesmicu „Volim djeda i baku“ i pročitali priču „Željkina baka“ iz koje smo saznali da neka djeca nemaju svoju baku tako da smo mi ipak sretni što smo imali prilike upoznati se i družiti sa svojim bakama i djedovima. Iz dječjeg razgovora saznajemo i da su baka najbolje kuharice i prave najviše kolača s djecom. Odlučili smo izraditi narukvice i lančiće na način kako su to nekad radile naše bake dok su bile male jer prije nije bilo toliko novaca da se sve to može kupiti. Djeca su runjila kukuruz, a zatim su zrnca kukuruza nizala na konac pomoću igle i tako su nastali lančići i narukvice na koje su djeca bila jako ponosna jer su ih oni sami izradili. Kod djece smo kroz aktivnost nizanja zrna kukuruza na konac pomoću igle poticali razvoj vještina baratanja predmetima i alatima. A kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

 

Comments are disabled.