U popodnevnim satima nekoliko djece iz skupine Zvjezdice osmislilo je i ilustriralo svoju slikovnicu. Potaknuti čarobnom kutijom u kojoj su se nalazile različite knjige djeca su se upoznala s vrstama knjiga: sliko priče, bajke, enciklopedija za djecu, pjesmarica, knjige za odrasle, knjige za djecu, zvučne slikovnice. Naučili smo da se knjige razlikuju po obliku, veličini, tko je to pisac, a tko ilustrator te razliku između knjižnice i knjižare. U vrtiću također imamo kutić sa slikovnicama koji smo nazvali „Mala knjižnica“. Kroz te aktivnosti željeli smo poticati razvoj operativnog mišljenja, razvoj pamćenja, razvoj osjetljivosti za kombinacije te razvoj likovne imaginacije i kreativne apsorpcije (sposobnost zamišljanja, iskazivanja slikovnog dojma i mašte). Djeca su prvo sama osmislila tekst, a zatim smo krenuli ilustrirati našu slikovnicu. Svi su jako ponosni na slikovnicu koju su izradili te su je predstavili svojim prijateljima iz skupine. Kako je nastala naša slikovnica možete vidjeti u fotogaleriji.

 

Comments are disabled.