Dolaskom proljeća iz zemlje su izvirile brojne proljetnice – visibabe, jaglaci, šafrani, narcise i ljubičice koje su djeca svakodnevno u šetnji ulicom vrtića promatrala u dvorištima vrijednih susjeda koje brinu o svojim okućnicama. U proteklom razdoblju Zvjezdice su otkrivale koje sve proljetnice postoje, što znače zaštićene vrste i zašto ih ne smijemo brati, a djeca su donosila i proljetnice koje cvatu kod njihovih kuća te smo razgovarali o njima. Kako bismo uljepšali vrtić, zasadili smo frezije, irise i ljiljan u naš vrt, dok smo u staklenke posadili nekoliko vrsta cvijeća i salata koje ćemo kasnije presaditi na gredice. Djeca su uživala u brojnim umjetničkim aktivnostima – likovno kreativnim i glazbenim kojima su izrazila svoje veselje radi dolaska proljeća i toplijeg vremena.

Comments are disabled.