Tmurna zimska jutra pretvaraju se u čaroliju uz mrvicu mašte i zainteresiranosti za svijet oko sebe. Svakodnevne šetnje uče nas da otkrivamo detalje oko sebe i učimo o njima, zapažamo promjene u prirodi koje se događaju promjenom vremena i godišnjih doba. Jednog maglovitog zimskog jutra Zvjezdice su pošle u šetnju livadama i poljem koje nas okružuje. Iako smo tražili cvijeće koje je na livadama raslo prošlog proljeća, nismo ga našli. Čak niti kamilicu od koje smo pravili čaj. Promatrali smo koje sve biljke rastu po polju i kako priroda izgleda. Primijetili smo kako je odjednom sve oko nas postalo bijelo, i tiho. Ptičice su spavale, a djeca osluškivala tišinu zatvorenih očiju. U blizini smo pronašli početak začarane šume. Bio je prekrasan. U toj divnoj, bijeloj čaroliji pronašli smo otpad koji su ljudi tamo ostavili. Oko njega je čarolija nestala i podsjetila nas zašto je važno da brinemo o našem planetu. Šumama, livadama, potocima..Odjednom se čarobna šuma okovana ledom stvorila pred nama. Niti strašan vuk koji se u šumama krije nije nas mogao odgovoriti od ulaska u nju. Obećali smo joj da ćemo je posjetiti čim nam se vrati proljeće, te smo se s veseljem, trčeći, vratili u naš vrtić.

Comments are disabled.