U ponedjeljak, 2. svibnja djeca iz skupine Zvjezdice i četvero djece iz skupine Zmajići posjetilo je Sveučilište Sjever na kojem se održao Festival znanosti. Svi zajedno s djecom iz ostalih vrtića sudjelovali smo na otvaranju, a zatim je svaka skupina sudjelovala u nekoliko različitih radionica. Naša skupina sudjelovala je u radionici „Bonton u svakodnevnom životu prema osobama s invaliditetom“, „Hrana kroz život“, „Životopisan sok crvenog kupusa“, „Na koji način primamo informacije u životu“, „Život sendviča od stola do polja“  „Funkcionalna hrana – hrana za zdraviji i sretniji život“ i „Buran život vulkana“. Djeca su imala prilike koristiti sva svoja osjetila od okusa, mirisa, opipa, vida i sluha. Studenti su nas kroz zanimljive i edukativne radionice koje su pripremili za djecu puno toga naučili. Djeca su se rado uključila u sve aktivnosti i s veseljem su sudjelovala u svim radionicama koje smo stigli obići s obzirom na to da smo bili vremenski ograničeni. Kako je izgledala naša posjeta možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

 

Comments are disabled.