Povodom Svjetskog dana štednje Zvjezdice su u srijedu, 27. listopada posjetile i prošetale do Podravske banke tj. do njihove poslovnice na Lenišću. Djeca su vidjela kako izgleda bankomat na kojem ljudi podižu novac pomoću kartice. Većina djece ima kod kuće svoje kasice u kojima štede novac. Teta bankarica je pokazala djeci kako izgledaju kune i euri, a najviše ih je zainteresirao plastični novac koji se ne može potrgati pa su ga njihove ručice isprobale i djeca su došla do zaključka da je jako sklizak. Od svega u banci djeci je najzanimljiviji bio brojač za novac i stalno su tražili bankaricu da opet i opet broji novac. Za kraj je svako dijete dobilo poklon: bombone, balon i list mravca za bojanje. Zahvaljujemo mami Ireni koja nam je dogovorila ovu posjetu te djelatnicima Podravske banke koji su nas lijepo ugostili.

 

 

 

 

Comments are disabled.