Djeca iz skupine Zvjezdice posjetila su Sberbanku i time obilježila Svjetski dan štednje. Budući da su dan ranije posjetila Podravsku banku, zaključili su da je razlika između dviju banaka u boji i da je ova zelena. Djelatnice banke su nas ugodno dočekale i ugostile, a djeca su bila puno opuštenija u istraživanju prostora banke. Otkrili su mnoge zanimljive stvari – aparat za kavu, stolice koje se vrte, gledali promet kroz veliki prozor, ali najzanimljiviji je bio brojač novaca i kopirka na koji su djeca kopirala svoje dlanove. Djeca su naučila kako se novac ne smije kopirati i vidjela razliku između pravog i kopiranog novca, a neki su zadivili znanjem o korištenju kartica i bankomata. Na kraju našeg posjeta, veselu skupinu Sberbanka počastila je sokom, grickalicama i slatkišima te prigodnim poklonom od kojeg je najzanimljivija bila kasica prasica u koju će „štediti za slatkiše“. Ovom  se prigodom zahvaljujemo djelatnicama na ugodnom druženju povodom obilježavanja dana štednje i nadamo se kako ćemo do godine uštedjeti puno novčića u naše kasice, baš kao što smo i obećali.

Comments are disabled.