Povodom Svjetskog dana jabuka djeca iz skupine Zvjezdice posjetile su voćnjak s jabukama koji je u vlasništvu obitelji Merić. Tamo su nas dočekali naši domaćini Freyini djed i baka, Freyina mama i njihova prijateljica Olgica. Djeca su iz razgovora saznala što je sve potrebno jabuci da bi u jesen nastao plod jabuke. Svi su bili jako uzbuđeni i jedva su dočekali da krenu u berbu jabuka. Svatko je dobio papirnatu vrećicu i krenuo je u berbu. Freyin djed nam je objasnio da se jabuke ne čupaju sa stabla nego se trebaju lagano zakrenuti i da na jabuci treba ostati kličak kako se ne bi kvarila. Ispričao nam je i koje sve vrste jabuka uzgaja u svome voćnjaku.  Vidjeli smo kako se jabuke skladište u sanducima. Djeca su se poigrala na spravama koje su za nas pripremili Freya i njezin djed. Zanimljivo im je bilo hodanje po trupcima oraha i na taj način su poticali razvoj koordinacije i ravnoteže. Osladili smo se  pitom od jabuka i sokom od jabuka iz njihovog voćnjaka te grickalicama. Domaćinima smo se zahvalili te im predali male poklone koje su djeca za njih nacrtala. Svatko dijete je ono što je ubralo u voćnjaku ponijelo kući te se još jedanput zahvaljujemo Freyinoj mami i njenim roditeljima na prekrasnom druženju i jabukama koje su nam poklonili.

 

Comments are disabled.