Freyina mama nam je u vrtić donijela sanduk jabuka pa su Zvjezdice odlučile napraviti sok i kompot od jabuka. Djeca su se podijelila u dvije skupine. Jedna skupina je radila sok od jabuka, ribali su jabuke u zdjelu, a zatim smo pomoću cjedila pretočili sok i počastili se s ribanim jabukama koje su nam ostale od izrade soka. Sok koji smo napravili je bio jako ukusan. Bio je mutan za razliku od soka koji smo pili kod naše prijateljice Freye jer je onaj sok bio bistar. Druga skupina je s nožićima gulila jabuke te ih rezala na kockice. Narezane jabuke stavili smo u lonac, dodali šećera, malo cimeta i stavili kuhati. Svi smo bili nestrpljivi i jedva smo dočekali da se naš kompot od jabuka skuha. Kompot je bio ukusan i neka djeca su tražila repete. Bili su ponosni što su oni sami napravili, sok i kompot od jabuka. Uočili smo da su jabuke različitih veličina i boja te su djeca prvo olovkom nacrtala jabuku, a zatim su lijepila komadiće papire na svoju jabuku. Jabuke u mozaik tehnici su izgledale vrlo zanimljivo. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

 

Comments are disabled.