Djeca iz skupine Zvjezdice marljivo se uz pomoć svojih odgajateljica pripremaju za odlazak u školu. Kroz različite poticaje i igre pokušavamo ih osamostaliti i što bolje pripremiti za školu. Tako su djeca marljivo učila i vježbala vezanje cipela koje još uvijek nekoj djeci predstavlja problem jer nisu savladala vezanje. Uz pomoć Cvrčkovog kompleta za predškolu u kojem se nalazi četiri vježbalice; Priprema za školu, Predškolski hrvatski, Predškolska matematika i Predvježbe pisanja djeca se pripremaju za školu. Također se pripremaju kroz različite edukativne igrice koje igraju u vrtiću na računalu ili laptopu. Djecu potičemo na govor punim rečenicama te kroz različite igre svladavamo vještine koje su nam potrebne za čitanje, a to su glasovna analiza – rastavljanje glasova na slogove i  glasovna sinteza – spajanje glasova u riječ.

Comments are disabled.