Hrvatska vatrogasna zajednica raspisala je Natječaj za likovni, literarni i foto natječaj, a sa svrhom popularizacije vatrogastva među mladima te podizanja svijesti u zaštiti od požara. Pokrovitelj Natječaja je Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Natječaj se provodi u 4 kategorije, a mi pripadamo u 1 kategoriju, likovni radovi djece predškolskog uzrasta. Djeca iz skupine Zvjezdice marljivo su crtala, slikala te radila iz kolaž papira i šest njihovih radova je poslano na natječaj. Iznimno smo ponosni na njihove rade jer su djeca uložila  puno truda, mašte i kreativnosti. Tema natječaja je vatrogasna djelatnost te s njome povezana hrabrost i požrtvovnost vatrogasaca, mladi u vatrogastvu i podizanje svijesti zaštite od požara. Temom se nastoji popularizirali vatrogastvo među mladima te podići svijest u zaštiti od požara  (vatrogasna vozila, vatrogasci gase požar kuće, požar šume, spašavanje ljudi i životinja, hrabrost vatrogasaca, mladi vatrogasci). Povjerenstvo za odabir najboljih radova  će do 16. travnja izabrati pobjedničke radove. Nagrade će pobjednicima Natječaja biti uručene povodom proslave Dana vatrogastva.

Comments are disabled.