Zvjezdice su upoznale novi  prostor u kojem će provesti ovu pedagošku godinu. Soba je drugačije raspoređena i ima više centara aktivnosti tako da će svako dijete pronaći nešto za sebe. Prostor smo upotpunili novim kutićima kojih nije bilo u ovoj sobi, ali smo  izmijenili malo već postojeće kutiće tako da je soba poprimila drugačiji  izgled od prošle godine. Djeci se prostor jako sviđa i potiče ih na istraživanje. U sobi se nalazi centar građenja, dramski centar, stolno – manipulativni, centar početnog čitanja i pisanja, likovni centar, istraživački, obiteljski centar, kutić sa slikovnicama, mirni kutić i kutić frizera. Ove pedagoške godine u našu skupinu pridružile su nam se i dvije nove prijateljice Ema i Marta. Ovaj tjedan smo se bavili temom prijateljstva kroz različite aktivnosti. Razgovorali smo o prijateljstvu, proigrali igru „Zovem se… „ gdje se svako dijete predstavilo i reklo koju boju voli. Ponovili smo pravila ponašanja, slušali stihove „Čemu služe prijatelji“ te priču „Priča o prijateljstvu“. Djeca su crtala prijatelja d a njihove radove smo izložili u hodniku. Svaki dan provodimo u igri na našem igralištu kad god nam to vremenske prilike dopuštaju. Kako je izgledao protekli tjedan možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.