Zvjezdice su napokon dočekale dan kada će baš one postati najstarija skupina u našem vrtiću. Još jedna godina nam je preostala da se svi zajedno družimo, a priključili su nam se i novi prijatelji koji su nas dočekali u našem prostoru i s nama će nastaviti družiti se ovu pedagošku godinu.  Soba dnevnog boravka podijeljena je po centrima tako djeca imaju u posebnoj prostoriji likovni kutić i istraživački kutić koji je u nastajanju te ga još moramo upotpuniti različitim materijalima za istraživanje. U glavnoj sobi nalazi se građevinski kutić, obiteljsko-dramski kutić, mirni kutić, stolno-manipulativni kutić, kutić kuhinje te smo oformili i novi kutić voćarne. S obzirom da je većina djece predškolske dobi. za njih je organizirana posebna prostorija koju smo nazvali „Mala škola“ u kojoj se nalaze računala i gdje se djeca pripremaju za odlazak u školu. S obzirom da smo najstariji, djeca se kroz različite životno-praktične aktivnosti pripremaju za školu te smo izradili plakat „Mali pomagači“. Djeca svakodnevno obavljaju određene dužnosti i na taj način pomažu odgojiteljicama, ali se potiče i zajedništvo, međusobna komunikacija i jača njihova kompetencija.

Comments are disabled.