Djeca dolaze u vrtić i prepričavaju kako je za vikend pao snijeg no nisu stigli napraviti snjegovića jer se snijeg brzo otopio pa smo odlučili naslikati snjegovića koji će ostati trajan te neće nestati s pojavom toplog vremena. Svi su s veseljem krenuli slikati svog snjegovića. Neki su upotpunili snjegovića s detaljima poput šala ili metle dok su ostala djeca naslikala snjegoviću kapu ili lonac. Osim likovne aktivnosti djeca su pjevala pjesmice Ide zima, Padaj, padaj snježiću, a poslušali su i skladbu Zima od Vivaldija.  Upoznali su karakteristike zime, slušali stihove Zima, audio priču Snjegović bez nosa te priče Let pahulje Daške, Mama medvjedica i mali medo i dramatizaciju Pahuljice. Zanimljiva im je bila i matematička igra pridruživanja gdje su pomoću žlice trebali staviti grudu snijega u čašicu. Na taj način djeca su vježbala finu motoriku koja je jako važna za tjelesni i psihomotorni razvoj djeteta. Ostatak vremena proveli su u slobodnoj igri sa svojim prijateljima.

Comments are disabled.